EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Ziraat Bankası’ndan Uygun Faiz Oranları ile 120 Ay Vadeli Konut Kredisi ve Başvuru Detayları!

Ziraat Bankası, yüzde 0,88'den başlayan faiz oranları ve 120 ay vadeye kadar uzanan ödeme planları ile müşterilerini ev sahibi yapan konut kredisi sunuyor.

0

Ziraat Bankası, yüzde 0,88’den başlayan faiz oranları ve 120 ay vadeye kadar uzanan ödeme planları ile müşterilerini ev sahibi yapan konut kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası, yüzde 0,88’den başlayan faiz oranları ve 120 ay vadeye kadar uzanan ödeme planları ile müşterilerini ev sahibi yapan konut kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları düzenlenen ödeme planlarının sürelerine ve alınan kredinin tutarına bağlı olarak farklılık gösteriyor. 100 bin Türk Lirasına kadar olan konut kredisi kullanımlarında 36 ay vadeye kadar olan ödeme planlarında yüzde 0,88 oranında, 36 ay ile 120 ay arasındaki ödeme planlarında yüzde 0,95 oranında faiz uygulanmaktadır. 100 bin Türk Lirası ile 1.000.000 Türk Lirası arasındaki konut kredisi kullanımları ve 36 ay vadeye kadar olan ödeme planlarında yüzde 0,95 oranında, 36 ay ile 120 ay arasındaki ödeme planlarında ise yüzde 1,03 oranında faiz uygulanmaktadır. 1.000.000 Türk Lirası ve bu tutardan daha yüksek meblağlarda kredi kullanmak isteyenlerin ise yine aynı vadelendirmelerde sırası ile uygulanan faiz oranları yüzde 1,03 ve yüzde 1,08 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu için ise çeşitli başvuru kanalları bulunmaktadır. Bunlar şubeler, mobil ve internet şubesi, ATM’ler ve çağrı merkezidir. Ancak banka şubeleri hariç diğer başvuru kanalları ön başvuru niteliği taşımaktadır. Bu nedenle de bireylerin kredi onayında banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanan bireylerin sigortaları yaptırmaları gerekmektedir. Konut sigortası ile zorunlu deprem sigortasının ödemelerinin hesaplamaları satın alınacak ve krediye konu olan eve göre farklılık göstermektedir. Hayat sigortası ise kredi kullanan bireylerin yaşlarına, cinsiyetlerine ya da alınan kredi tutarına ve vadesine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Bu içerik 24 Kasım 2017 Cuma günü aşağıda yer alan bankaya ait resmi internet sitesi aracılığı ile Ekonomi7.com ziyaretçileri için özel olarak hazırlanmıştır.

http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.