EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Vinny Lingham: Altcoin’lerin Yükselişi Kötü Bitecek

Bitcoin girişimcisi Vinny Lingham altcoin’lerin son haftalardaki yükselişteki fiyat trendini “balon” olarak yorumlayıp konuya dair çeşitli yorumlarda bulundu.

0

Bitcoin girişimcisi Vinny Lingham altcoin’lerin son haftalardaki yükselişteki fiyat trendini “balon” olarak yorumlayıp konuya dair çeşitli yorumlarda bulundu.

Daha önce Bitcoin’in 3000 dolar üzerine çıkmasının da “balon” olacağını belirten Lingham bu sefer, pek çoğu Mart ayı içinde tüm zamanlar rekorunu kırmış altcoin’ler hakkında konuştu.

Lingham’ın açıklamalarına geçmeden önce altcoin’lerin durumunu kısaca bir özetleyelim. Dash, son 20 günde yüzde 200 değer kazanmış; ether ve monero da tüm zamanlar rekoru kırmıştı. Haberin yayına girdiği sıralar ether, 46 dolardan işlem görerek tüm zamanlar rekorunu geliştirmeye devam ediyordu.

Lingham daha önce kriptopara dünyasının “krizde” olduğunu ifade etmiş ve “sonunda hepsi için işler kötü bitecek” söyleminde bulunmuştu. Bitcoin’in SEC tarafından reddedilişinden sonraki gösterdiği başarılı fiyat direnci düşünüldüğünde Lingham’ın yorumları piyasa gözlemcileri tarafından şüpheyle karşılanmıştı. Ancak Lingham “Daha net olmak adına: altcoin balonunu kastediyorum. Bu balon patlayacak hata yapmayın. Bitcoin=tutun.” şeklindeki tweetiyle esas yorumunun bitcoin’den ziyade altcoin’lere dair olduğunu kesin bir dille vurgulamıştı.

Bunun dışında “Düzenleyiciler sahaya inecek. Kenardan izliyorum. Bol şans.” şeklinde bir tweet atan Lingham, twitter’da bir kullanıcıyla girdiği diyalogda bitcoin’in ancak hard fork’a gitmesi durumunda sıkıntıya gireceğini ima etti.

Bir Reddit kullanıcısı ise hard fork’a bu yorumu “yanlış ve histerik olarak” niteleyip Lingham’ı eleştirdi.

Bu arada dash cephesinde ise ilginç bir durum hakim. Kriptoparanın meteorik fiyat yükselişi, dash geliştiricilerini bile şaşkına çevirmiş durumda. Dash finans direktörü Ryan Taylor, verdiği röportajda şunları kaydetti:

“Pazar payımızı 100-200 milyon dolar seviyelerine çıkaracak stratejik bir planımız vardı. Bu seviyeyi öyle çabuk geçtik ki, şoktan donup kaldık. Şimdi ise payımızı 1 milyar dolar seviyelerine getirecek yeni planlama üzerinde çalışmalara başlamamız gerekiyor..”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.