EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı

Evlilik kurumunun kutsallığı tartışılmaz fakat bu kuruma adım atarken yapılacak masraf ve harcamalar insanları düşündürmektedir.

0

Evlilik kurumunun kutsallığı tartışılmaz fakat bu kuruma adım atarken yapılacak masraf ve harcamalar insanları düşündürmektedir. Yeni kurulacak yuva da ihtiyaç olan her şey maddiyata dayanmaktadır. Oturulacak ev, eşyalar, düğün, gelinlik, davetliler, takılar derken uzunca bir alınacak, yapılacak listesi ortaya çıkmaktadır. Tabi bunun için yeterli birikiminiz yoksa bankaların kapısını çalmak kaçınılmaz olacaktır. Bankalarda insanların ihtiyaçlarını fırsat bilerek çeşitli kampanyalar uygulamaktadırlar. Bankaların evlenecek genç çiftlere destek olma adına verdiği evlilik kredisi düğün için yapılacak harcamaları finanse etmektedir. Bu yıl olduğu gibi 2018 yılında da evlenecek çiftlere destek olacak bankalardan biride Vakıfbank olarak bilinmektedir. Başvuruda aranan kriterlere ve evlilik kredisinin detaylarına bir göz atalım.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Nedir?

Vakıfbank’ ın yeni evlenecek çiftlere özel sunduğu bu ayrıcalık evliliklerinin ilk günlerinde sıkıntı çekmek istemeyen kişiler için bir fırsat niteliğindedir. Vakıfbank’ da bu kredinin adı evlilik kredisi olarak geçmese de sizin evlilik aşamasında yapacağınız harcamalara uygun olarak düzenlenen  taksitli ihtiyaç kredisi bulunmaktadır. Yeni bir ev kurmak, düğünde misafirleri ağırlamak, takı masrafları ve balayı için değerlendirebileceğiniz bu kredi maddi destek aradığınız anda yardımınıza koşacaktır. Kamu bankası olan Vakıfbank’ ın ihtiyaç kredisi adı altında verdiği bu kredi diğer bankalara göre daha avantajlıdır. Uygun faiz ve geri ödeme seçenekleri sizi zorlamayacak türden. 48 aya kadar  bulunan vade seçeneği geri ödemeleri kolaylaştırmıştır. Banka 3 ayda bir ödeme yapma seçeneği ve değişken taksit seçenekleri sunarak evlenecek çiftlere rahat bir düğün dönemi geçirmelerinde yardımcı olmaktadır. Kredinizi çekerken hayat sigortası yapma zorunluluğu bulunan bankada düşük faizli uzun vadeli seçenekleriyle tercihiniz olabilir.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvuru Şartları Ve İstenilen Belgeler Nelerdir?

Bankalar her durumda kişilere kredi imkanı sunmamaktadır. Bu sizin bankaların belirlediği kriterlere uymanız dahilinde gerçekleşecektir. Bankadan bankaya değişen evrak ve şartlar bulunsa da genelde istenilecek belgeler bellidir. Her krediye başvurmada ki gibi bu kredide de aranan bazı şartlar ve istenilen bazı belgeler bulunmaktadır. Başvuruda öncelikle 18 yaşınızı doldurmuş reşit bir birey olmanız ön koşuldur. Daha sonra bir iş yerinde düzenli çalışıyor olmanız ve gelir durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Bankaların bir diğer kriteri ise bankalarla sorun yaşamamış yani yasal takibe düşmemiş ve sicili bozuk olmayan müşteri olmaktır. Kredi notu evlilik kredisi talebinizin onaylanmasında bakılacak bir diğer ayrıntıdır. Notunuz bankaların istediği seviyede olmalı, belirlenen seviyenin altında ise sizden ipotek ya da kefil istenmesi kaçınılmaz olacaktır. İpotek ve kefil istenme durumunda; kefil olacak kişide bu şartlara uygun olmalı ve ipotek edilecek mal krediyle orantılı olmalıdır. Başka bankalara borçlu görünmemek düzenli gelir sahibi olmak işinizi kolaylaştıracak ve evlilik için kredi almanız sorunsuz hale gelecektir.

İstenilen belgelere baktığımızda standart bir krediye başvururken istenilen evraklardan farksızdır. Bu evrakların başında;

 • Nüfus cüzdan ya da T.C kimlik numaranızın yazılı olduğu pasaport ya da ehliyetin fotokopisi
 • İkametgah bilginiz için son döneme ait elektirik, doğalgaz ya da internet faturanız
 • Gelir durumunuzun belgesi olarak maaş bordronuz
 • Esnaf için bağlı olduğu kooperatif ya da odaya ait belge
 • Kefil istendiyse eğer bu belgeler onun içinde geçerlidir.
 • İpotek için ise ipotek edilecek malların tapu fotokopileri istenmektedir.

Bu şartlar dahilinde başvuru yaptığınızda alacağınız krediye %1.40 ve %1.75 arasında bir faiz oranı uygulanmaktadır. Banka kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının % 0.5’i kadar bir miktar alırken bu ücret üzerinden % 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) almaktadır. Sizde evliliğe atacağınız ilk adımda aradığınız desteği Vakıfbank’ ın size uygun kampanya ve fırsatlarında bulabilirsiniz.

Vakıfbank Çeyiz Hesabı Nedir?
Devlet destekli sunulan bir diğer kampanyada, evlilik kurumunu desteklemek adına atılmış bir adımdır. Yeni evlenecek çiftlerin bir defaya mahsus alabileceği bu destek; T.C vatandaşı olan, 24 yaşını aşmamış, daha önce evlenmemiş herkes başvurabilmektedir. Evliliğe hazırlık aşamasında 3 yıl önceden yapacağınız birikimi bankadaki bu hesaba yatırarak, devletinde size evlilik tarihinize kadar yaptığınız birikimin %20 ni bu paraya eklemesidir. Devlet katkısı düzenli ödeme süresi 36 ila 47 ay olanlara %10, 48 ila 59 ay olanlara %15 dir. Yatırılacak miktarın alt sınırı 100 üst sınır 1000 tl dir. Bir defaya mahsus açılabilen bu hesap bankalar arasında taşınamamaktadır.

Gelen aramalar

 • evlilik kredisi halkbank
 • evlilik kredisi devlet
 • finansbank evlilik kredisi reklamı
 • devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar
 • yapı kredi evlilik kredisi
 • qnb evlilik kredisi
 • is bankasi evlilik kredisi
 • 50000 tl evlilik kredisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.