EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Para Kazandıran Hobiler | Eğlenerek Kazanın

Eğlenerek para kazanmanın mümkün olmadığını düşünmeyin, hobilerinizi yaparken para kazanmak gayet mümkün.

0

Eğlenerek para kazanmanın mümkün olmadığını düşünmeyin, hobilerinizi yaparken para kazanmak gayet mümkün. Para kazandıran hobiler ile bugün binlerce insan güzel kazançlar elde ediyor.

Eğlenceli bir vakit geçirmek için sık sık hobilere ihtiyaç duyuyoruz. Hemen hemen Türkiye’de farkında olmasa da herkesin hobileri var. Örneğin bazımız kahvede arkadaşımız ile oyun oynamayı hobi saymıyoruz ama temelde bu da bir hobi kategorisinde yer almaktadır. Ancak bazı hobiler var ki bunlardan para kazanma fırsatınız da var.

Hep birlikte para kazandıran ve eğlendiren hobilere göz atalım…

GOLF

Ülkemizde çok popüler olmamasına rağmen son 1-2 yıldır bu konuda ciddi tesisleşme nedeniyle golfe olan ilgi arttı. Golf sporu ciddi bir hobidir ve genellikle masrafa neden olur. Ancak golf oynayarak para kazanma olasılığınız çok yüksek. Çünkü son zamanlarda golfe duyulan ilgi nedeniyle insanlar bu sporu öğrenmek istiyor. Ve belirmek gerekiyor ki bir öğrenci için golf sporunu öğrenmenin maliyeti 8 bin lirayı buluyor, çünkü bu spor dalı genellikle varlıklı insanlar tarafından tercih ediliyor. Golfu hobi olarak edinerek bu konuda koçluk yapabilir ve hem eğlenebilir hemde para kazanabilirsiniz.

FOTOĞRAFÇILIK

Harika bir hobi olması gibi ciddi kazançların elde edilebileceği bir iş olarak dikkat çeken bir fikir arıyorsanız eğer fotoğrafçılığı kesinlikle öneriyoruz. Kaliteli ve dikkat çekici fotoğrafları internet üzerinden Stock platformlarında satabiliyorsunuz. Ayrıca amatör olarak dış çekim fotoğrafçılığı yaparak da saatlik 450 TL’e yakın para kazanmanız mümkün. Fotoğrafçılık harika bir hobi olması nedeniyle aylık yeni binlerce kişinin ilgi duyduğu ama bunlardan sadece 1-2’sinin devam edebildiği bir hobi.

YOUTUBER

Youtube’de bir veya birden çok Youtuberi takip etmeyen kimse kalmadı sanırım. Videolar çekmekten hoşlanıyorsanız ve kamera önünde durmak sizi mutlu ediyorsa bunu paraya dönüştürmenin en iyi yolu Youtube üzerinden hesap açarak videolarınızı buradan paylaşmaktır. “Beni Kim Neden İzlesin?” diye düşünmeyin, insanlar farklı yüzlere daima ilgi gösterir. Ancak kanalın aktif olarak yayın hayatına devam etmesi için eğlenceli veya bilgilendirici olmanız da büyük önem taşıyor. Youtube üzerinden aylık 20 bin lira kazanan binlerce Youtuber olduğunu da belirtmek lazım.

OTOMOBİL TAMİRCİLİĞİ

“Bu Nasıl Hobi” demeyin, gerçekten bir şeyleri tamir etmek harika hobiler arasında yer alıyor. Daha önce hiç denemediyseniz eğer oto tamirciliği gerçekten ilgi çekicidir. Kendi arabanız varsa ve bu aracın küçük konularda tamirini gerçekleştiriyor ve bundan mutlu olabiliyorsanız eğer bu halihazırda zaten sizin hobileriniz arasında yer alıyor. Bunu paraya dönüştürmenin en iyi yolu ise arkadaşlarınızın, akrabalarınızın araçlarını tamir etmektedir. Bu iş için bir garaja ihtiyacınız olacağını da söylememize gerek yok sanırım.

RESİM YAPMAK

Dünyanın en eski hobileri arasında yer alan Resim harika bir hobi! Dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir hobi olan Resim sanatında bildiğiniz üzere para kazanma olasılığı çok yüksek. Eğer kara kaleminize yada sulu boya fırçanıza güveniyorsanız mutlaka profesyonel resimler için kendinizi geliştirmeye çalışın. Eğer resimleriniz satılacak kadar dikkat çekmiyorsa, öğrencilere kurs açarak buradan da gelir elde etmeniz mümkün. Öğrencileri bulmak için sosyal medyadan bir sayfa açmanız yeterli.

PİYANO

İyi bir piyanist misiniz? Bunu paraya dönüştürmek için kurs vermeyi neden düşünmüyorsunuz? Piyano kursları son zamanlarda çok değerli olması nedeniyle 1 öğrenci için yaklaşık 5 bin lirayı aşmış durumda. Piyano öğrenmek isteyenlere ulaşmak için yine sizi özellikle Facebook ve Instagram’a uğurluyoruz. Burada aradığınız her kitleye ulaşmak mümkün.

YETİŞTİRİCİLİK

Ağaçlardan, bitkilerden, topraklardan hoşlanıyorsanız eğer meyve – sebze ve mantar yetiştiriciliği yaparak hobinizden para kazanmanız mümkün. Organik meyve ve sebzeler normal fiyatının 2-3 katınasatışa sunuluyor. Size yakın marketlere bu ürünleri toptan bir şekilde satmanız mümkün. Yetiştiricilik sektöründe özellikle Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de ciddi gelir elde edenler var.

GRAFİKERLİK

Grafik tasarımı son yılların gözde hobileri arasında yer alıyor. Özellikle bilgisayarla çok haşir neşir olan kişiler tarafından ara ara deşarj olmak için yapılan grafik tasarım işlerinden para kazanmanız da mümkün. Bu grafikleri satabilmenin bir milyon farklı yolu var. Ayrıca halihazırda bu tür şeyler için iş ilanları platformlarında işler de yayınlanmaktadır. Ortalama bir grafiker aylık 4-5 bin lira para kazanmaktadır.

TURİST REHBERLİĞİ

Yabancı diliniz varsa eğer hem gezerek hem para kazanmanız mümkün. Turist rehberliği yapmak için tarihi eserler için çok uç bilgilere ihtiyacınız yok, zira bu konuda zaten size verilen kitapçıktaki bilgileri aktaracaksınız. Hemen bir tur operatörüne de telefon ederek bu işi yapmak istediğinizi belirtmeniz mümkün. Aylık 5-6 bin lira para kazanmanın en eğlenceli yollarından biridir. Ayrıca gezmek dünyanın en eğlenceli hobileri arasında yer alıyor, bundan zevk almayan çok az insan vardır.

YEMEK

Para kazandıran hobiler listesi yapıp da bu listeye YEMEK yapmayı eklememek mümkün değil. Özellikle kadınlar ve son yıllarda birçok erkek tarafından da bu hobiler halihazırda paraya dönüştürülmüş durumda. Sizde evinizde lezzetli yemekler çıkartabileceğinize inanıyorsanız eğer ilk etapta sadece bulunduğunuz apartmana, sonra komşulara satış yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer memnuniyet oranı 10 üzerinden 8’e bile ulaşabilirseniz, kısa sürede satış yaptığınız insanlar sizin reklamınızı siz istemeden yapar ve günlük 10-20 telefona cevap vermek zorunda kalırsınız.

YAZARLIK

Hikaye, roman, çizgi dizi… Ne olduğunun çok önemi yok. Hangisi hobileriniz arasında yer alıyorsa ona yönelin. Özellikle Google ve Apple’nin marketlerinden kitap satışı yapmanızı öneriyoruz. Ürettiğiniz kitabı bastırma masraflarından da böylece kurtulmuş olursunuz. Ancak ciddi bir kitap fikriniz varsa mutlaka ama mutlaka bunu değerlendirin ve bir matbaa ile görüşün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.