EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Kripto Para Piyasası 145 Milyar Dolara Ulaştı

”Bitcoin’den yeni rekor geliyor” , ”Bitcoin’de yükseliş devam edecek mi”, ”Bitcoin için çılgın tahmin”

0

”Bitcoin’den yeni rekor geliyor” , ”Bitcoin’de yükseliş devam edecek mi”, ”Bitcoin için çılgın tahmin” gibi haberler son zamanlarda fazlasıyla gündemde, son zamanlarda yaşanan Kripto Para sektöründeki büyüme göz ardı edilecek gibi değil. Yaklaşık 5 aylık kısa bir süreçte bu kadar uç noktaları göreceğini bir çok kişi tahmin edemezdi.

Bir nisan tarihinde yayınladığımız ”Kripto Paraların Değeri 25 Milyar Doların Üstünde” başlıklı haberin üzerinden yaklaşık 5 ay geçti, ve bu kısa zamanda sektörün toplam değeri neredeyse 6 kat arttı diğebiliriz. Bir nisan tarihli haberden Coinmarketcap’in ekran görüntüsü.

coinmarketcap-696x428 Kripto Para Piyasası 145 Milyar Dolara Ulaştı

Rakamlar şu ana nazaran komik seviyelerde bu tabloya bakılıpda söylenen Bitcoin’in 3000$ seviyesini yıl sonuna doğru kıracağı düşüncesi fazlasıyla gerçekleşerek zirveyi gördü. Ethereum, Ripple, Dash, Litecoin hepsinin değeri katlanmış durumda.

Bu süreçte Altcoin sektörünün ciddi seviyede büyümesinden dolayı Bitcoin’in toplam dominasyon’u %49.5 seviyelerine düşmüş olsada fiyatıda bir o kadar yukarılara çıktı 4450$ seviyesi ile tüm zamanların en yükseği rekorunu kırdı.

coin-market-cap-2-696x417 Kripto Para Piyasası 145 Milyar Dolara Ulaştı

Bir zamanlar altın ile yarışan Bitcoin şu an altını üçe katlamış durumda, ve analistlerden dijital altın şeklinde övgüler alıyor.

Yatırım aracı olarak baktığımızda ise bir yıllık süreçte yatırımcısına %655 kazandırmış durumda hemen altındaki Ethereum tam altındaki Ethereum tam bir yılda %2746 değerlenmiş durumda.

bitcoin-ethereum-analiz-696x80 Kripto Para Piyasası 145 Milyar Dolara Ulaştı

Bu kadar kısa sürede bu denli değer kazanan iki dijital varlık o zamanlara geri dönebilen herkes sanırım evi arabayı satar, Kripto Paralara basardı. Ancak geç değil Türkiye’de 8 Milyon kişi arasından yaklaşık 25 bini Bitcoin kullanıcısı, oranı görüyormusunuz. Her ne kadar son zamanlarda  adından çok söz ettirsede Dünya’dada durum bundan çok farklı değil. Gelecek yıllarda Kripto Para piyasasındaki bu büyüme katlanarak devam edecek. Peki siz ne yapacaksınız diğer bir çok insan gibi bu büyümeye kayıtsız mı kalacak, yoksa bu devrimin öncülerinden mi olacaksınız ?

20882564_1716560941984411_6113305395198535610_n Kripto Para Piyasası 145 Milyar Dolara Ulaştı

Şu an geldiğimiz noktayı gösteren tablo seçim sizin. Bir Bitcoin ile alabilecekleriniz her geçen yıl fazlasıyla artıyor. Bir kaç sene sonra bu aracın yerinde tahmin bile edemeyeceğiniz şeyler olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.