EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunu şubeye gitmeden internetten online olarak zahmetsizce yapabilirsiniz. İşte bunun için izlemeniz gereken adımlar…

0

Kredi başvurusunu şubeye gitmeden internetten online olarak zahmetsizce yapabilirsiniz. İşte bunun için izlemeniz gereken adımlar…

Ev, arsa veya araba almak, işleri geliştirmek, tatile çıkmak ya da büyük alışverişler yapmak için nakit ihtiyacınızı kredi ile karşılamaya karar vermiş olabilirsiniz. Bunun hem kolay hem planlı yolu ise elbette internetten başvurmak. Sonuçta, şubeler belirli bir zaman diliminde çalışıyor ve birçoğumuz için saatler uygun olmayabiliyor.

Kredi karşılaştırma siteleri aracılığıyla, bankaların online sayfalarından ve mobil uygulamalar üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Bu da size, şubeye gitmeksizin, oturduğunuz yerden kredi talebinde bulunabilme imkanı sağlıyor.

Kredi Karşılaştırma Siteleri Aracılığıyla Kredi Başvurusu

Bankaların kredi onaylamasındaki en büyük etkenlerden biri, gelirinizin talepte bulunduğunuz kredi için yeterli olması. Bu nedenle de, bütçenizi aşmayacak, aylık ödemelerin sizi zora sokmayacağı bir kredi seçimi yapmak son derece önemli. Kredi karşılaştırma yaparak tüm bankaların aylık faiz ve vade oranlarını gözden geçirebilir, kendiniz için en uygun krediyi belirleyebilirsiniz. Bir sonraki adımda kredi karşılaştırma siteleri sizi bankaların başvuru sayfalarına yönlendirir. Buradan formları eksiksizce doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bankaların İnternet Sayfalarından Kredi Başvurusu

Her bankanın aktif bir web sayfası ve üzerinde kredi başvuru bölümü bulunuyor. Kredi karşılaştırma sitelerinden yönlenebileceğiniz gibi, direkt bankanın web sayfasından da bu bölüme ulaşabiliyorsunuz. Eğer kendi hesabınızın olduğu bankadan başvuru yapacaksanız, giriş yapabilir ve ihtiyacınız olan türden bir krediye başvurabilirsiniz. Müşterisi olmadığınız bir bankaya ise online kredi başvurusu kısmından giriş yaparak TC kimlik numaranız ve mail adresiniz ya da telefon numaranız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Üzerinden Kredi Başvurusu

Bankaların web siteleri gibi aynı zamanda mobil uygulamaları da bulunuyor. Kullandığınız bankanın mobil uygulaması cebinizdeyse, buradan giriş yaparak menü üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

kredi-basvurusujpg İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Değerlendiriliyor?

İnternetten form doldurarak yaptığınız başvuruların sonuçları iki aşamalı oluyor. Öncelikle verdiğiniz bilgilere göre, bankalarla olan geçmişinize ve gelir durumunuza bakılarak kredi notunuz değerlendiriliyor. Bunun sonucunda ya kredi ön onayı oluyorsunuz ya da talebiniz reddediliyor.

Kredi ön onayı alan kişilerin, ikinci aşamada bankanın isteyeceği belgeleri teslim etmesi gerekiyor. Bu teslim edilen belgelerden sonra kredi alıp almayacağınız belli oluyor.

İnternetten Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Ancak, bankaların kriterleri birbirlerinden farklılık gösterebilir. Bu nedenle, farklı bir bankadan şansınızı deneyebilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir nokta da, aynı anda birçok başvuru yapmamak. Bir bankadan yanıt aldıktan sonra, diğer bankaya başvurmaya özen gösterin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.