EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

Evde sebze yetiştirmek

Evde sebze yetiştirmek artık çok kolay!

0

Büyük şehirlerde yaşayanların doğayla bağ kurmalarını sağlayan iş fikirlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Daha önce sizlere büyük şehirlerde tavuk kiralama hizmeti veren girişimciden bahsetmiştik.

Şehir merkezinde yaşayan tüketicilerin yedikleri yiyecekle aralarında malesef bir bağ yok. Bahçelerinde yeri olanlar için sayısız sera var fakat olmayanların ise bir hobi bahçesi için uzun bekleme listesine kayıt yaptırması lazım. Fakat şimdi Edn tek seferde birçok sebze yetiştiren ve süreçle ilgili kullanıcılara uygulamasıyla bilgi veren bir sebze yetiştirme ünitesi.

Edn, kullanıcının seçtiği bitkiler ve sebzeler için 21 oyuk ve 3 raftan oluşan bir raf ünitesi. İlk olarak üniteyi duvara asıyor ve fişe takıyorsunuz. Sonrasında tohumları seçip bu seçimlerinizi uygulamaya kaydediyor ve su tankını suyla dolduruyorsunuz. Sürecin geri kalanı, besleyicileri ara sıra değiştirmeniz dışında otomatik olarak işliyor. Kullanıcılar, sebzelerin yetişme sürecini aynı zamanda uygulamadan da takip edebiliyorlar. Uygulama tohumun çimlenmeye başlamasında sebzelerin toplanması gereken zamana kadar birçok bilgi veriyor.

Edn şu an için prototip aşamasında fakat dokuz ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her ünite 399 dolara fiyatında. İnsanları doğaya yakınlaştırmak amacıyla sizce başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.