EKo Foni
Ekofoni, mevduat, kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ve finans,borsa ve girşimcilik gibi bir çok alanda konuların yer aldığı finans sitesi.

BTC ve Altcoin’ler Düşüşte

Bitcoin ve önemli altcoin’lerin neredeyse hepsi yeni haftaya düşüşle başladı.

0

Bitcoin ve önemli altcoin’lerin neredeyse hepsi yeni haftaya düşüşle başladı. Geçen haftanın devamı niteliğinde olan düşüşlerle birlikte fiyatların bundan sonra nasıl şekilleneceği merak konusu. Yatırımcıların kafası karışık ve sektörde belirsizlik hakim.

CoinMarketCap verilerine göre bitcoin dün itibariyle 2500 dolar seviyelerinde gezindi. Bu, pazarki fiyata göre yüzde 4’lük düşüş anlamına geliyor. Gün sonuna doğru ise fiyat 2400 doların altına düştü.

Ethereum (ETH) ise bir haftadır yatırımcılarının yüzünü güldürmüyor. Geçtiğimiz hafta birbiriyle bağlantılı üç ICO, toplamda 2 kere ağ sıkışıklığına sebep olurken ethereum fiyatının dün itibariyle 245 dolara kadar düştüğü görülüyor.

Aşağı yönlü fiyat trendi diğer altcoin’lerde de göze çarpıyor. Kripto paralar top 10 listesindeki ethereum classic (ETC) hariç tüm paralar bitcoin’in izini sürüyor ve yatırımcısını endişelendiriyor. Ethereum classic süregelen düşüşe rağmen Pazar günü gün içerisinde yükseliş trendi göstermişti. Gün içerisinde yukarı yönlü hareketine bir süre daha devam eden ETC de diğer altcoin’ler gibi günü düşüşle kapattı.

Ethereum’a geri dönelim.. Geçtiğimiz hafta DDoS saldırılarıyla zayıflayan ethereum ağı o zamandan beri belini doğrultamıyor. Kripto paranın herkesi şaşırtan aşağı yönlü fiyat performansı, analistleri ethereum’un bu hafta da kan kaybetmeye devam edeceği tahmininde bulunmaya itiyor.

Kripto para borsası Poloniex’in açıklamalı grafiklerini yorumlayan Tone Vays, ETH’nin BTC’ye göre daha az destek gördüğünü ifade ediyor. Vays “güçlü bir desteğin” gelmesinden önce kripto paranın bir başka yüzde 40’lık düşüş yaşayabileceği görüşünde.

Geçtiğimiz hafta GDAX borsasının 30 milyon dolarlık satış emri vermesiyle birlikte piyasadaki birçok kişinin tüm ETH’lerini elden çıkarmayı düşündüğü konuşuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.